Отборът на ОФК “Поморие” постигна драматична победа при гостуването си на ФК “Царско село” в София. Дербито се игра в петък и бе мач от XII кръг на първенството във Втора професионална лига.

Срещата протече напрегнато и с доста обрати. Първо гостите от “Поморие” използваха бърза атака чрез Ахмедов и Шерденов, като последният отбеляза и откри резултата. След 10 минути домакините изравниха с гол от дузпа и така завърши полувремето.

През втората част на мача домакините поведоха с 2:1, но решаващо се оказа влизането на Иван Колев от “Поморие” в 68-ата минута. Той реализира 2 гола и доведе резултата до 3:2 в полза на гостите.

Предстои пауза в първенството, в която отборът на общинския футболен клуб ще тренира на своя стадион и към момента контролна среща не се предвижда.