Отборите на „Нефтохимик” и „Локомотив” /Горна Оряховица/ не успяха да излъчат победител и завършиха при резултат 2:2 в мач от 28-ия кръг на Б група.

След скучно първо полувреме, в което липсваха чисти голови положения, двата тима представиха зрелище след почивката и си отбелязаха по два гола.

В 54-та минута гостите откриха резултата, точен бе Тихомир Кънев. „Шейховете” изравниха след прецизен изстрел на Цветан Филипов в 75-та минута, а малко след това успяха и да обърнат резултата в своя полза. Борислав Борисов даде аванс на домакините с красив удар в 83-та минута. Точно когато „зелените” се виждаха победители в двубоя, гостите нанесоха своя удар. Две минути преди края на редовното време отново Тихомир Кънев бе точен за „железничарите”.

Слабата форма на „Нефтохимик” продължава, като нямат победа в последните си 5 мача и се смъкнаха до 12-ото място, с актив от 32 точки. В класирането „Локомотив” се намира на 3-ото място с 46 точки.