Общински футболен клуб „Поморие” победи с 2:1 ФК „Созопол” в регионалното дерби от XXVII кръг на “Б” група. Под ръководството на старши треньора Георги Чиликов, съставът показа характер и в този мач. Въпреки че първоначално изоставаше в играта, „Поморие” успя да постигне важни 3 точки, с които се доближи към дербито бараж за влизане в “А” група.

Още след първите 3 минути гостите от „Созопол” откриха резултата чрез Мирослав Радев. В 7-та минута Лемперов изпълни ефектна задна ножица, но Теменлиев спаси. В средата на първото полувреме домакините имаха претенции за дузпа, поради нарушение срещу Христо Лемперов, но главният съдия прецени, че такова няма.

В 35-та минута равенството бе възстановено, Лемперов отправи мощен изстрел, Теменлиев изби в краката на Ахмедов, който прати топката в мрежата. В заключителните секунди на полувремето Петков и Танев пропуснаха да направят пълен обрат. Такъв все пак се осъществи в 58-та минута. Защитникът на гостите Георги Радев извърши нарушение в собственото си наказателно поле и арбитърът отсъди дузпа. Капитанът Любомир Божинов бе безапелационен за крайното 2:1. Малко преди края на мача Яни Пехливанов се намеси решително и запази резултата непроменен.

Следващата среща на ОФК “Поморие” ще бъде гостуване на ПФК “Септември” Симитли на 14.05.2016 г. /събота/ от 18.00 часа.